יעקב שקלאר, עורך דין פלילי אבן גבירול 57, תל אביב דוא"ל: jacob_shklar@yahoo.com טלפון: 03-6091873 נייד: 052-2575298

אישה בונה, אישה הורסת

posta.co.il

עו"ד שקלאר עם סיפור על אישה פדחנית שהשתכרה וסיבכה את בעלה בתיק פלילי, וחוקרים שיגידו הכל כדי להוציא ממנו הודאה

לקוח שלי סובל מנחת זרועה של אשתו. כל פעם שהיא שותה, היא עושה לו בושות ובלגנים בנוכחות אנשים.

לפני שבוע יצאו לדיסקוטק לחגוג יום נישואין, שתו כדבעי. התחילה הגברת לרקוד בצורה מינית וללטף את עצמה ולהיצמד לגברים זרים. "די", אמר לה הלקוח שלי, "את עושה בושות לך ולי".

"לך תזדיין יא קנאי", הקניטה אותו בשכרותה, "תראה איך כולם מסתכלים עליי ומתים לעשות אותי. רק אתה לא שם עליי".

נראה שהצטברו אצלה טענות בקשר לתדירות יחסי המין ואיכותם. הלקוח שלי תפס אותה ביד, אמר לה שתסתום ותבוא אתו הביתה, ושם יראה לה מה הוא יודע לעשות. "אתה לא יודע לעשות כלום, אתה חושב שאתה יודע, אבל אתה חסר תועלת", צחקה לו בפנים והעיפה לו את היד, "עדיף אשאר פה ואמצא לי גבר אמיתי שיעשה את מה שאתה לא מסוגל".

הלקוח שלי התעצבן, גרר אותה החוצה ביד, היא בועטת ושורטת, גורמת לו לחבלות. בחוץ, אחרי שחטף ממנה כאפה לפנים, ירק עליה, אמר שהיא זונה והלך לביתו. השאיר אותה בחוץ צורחת קללות ומאיימת שתראה לו מה זה. חשב שלמחרת יעבור לה, תבקש סליחה על הפאדיחות. כרגיל.

לפני שנרדם, שמע דפיקות בדלת, פתח ולתדהמתו ראה שלושה שוטרים במדים, שעצרו אותו לחקירה בחשד לאלימות כנגד אשתו. כשנחקר, לא ביקש ייעוץ משפטי לפני חקירה, כי החוקרים הסבירו לו שעורך דין בסך הכל יסבך את המצב. חתם על ויתור.

"אתה בחור טוב. רואים שאתה לא פושע ואין לך עבר פלילי. תודה שהבאת לה מכות ונשחרר אותך הביתה, תוכל ללכת לישון בשקט ומחר תשלימו. אנחנו לא הורסים פה משפחות. שלום בית יותר חשוב לנו מתיק פלילי. תבקש גם סליחה לפרוטוקול, שנוכל לסגור את התיק", שכנעו אותו באמפתיה ובהבנה.

"טוב", אמר הלקוח, "אני באמת מצטער, אני אוהב את אשתי, היינו שיכורים, אני לא זוכר מה קרה, אבל כן הרבצתי לה ולא יחזור יותר".

"יופי", אמרו החוקרים, "אנחנו רואים שאתה לוקח אחריות ואתה גבר אמיתי. אשתך מספרת על עוד שלושה מקרים שהכית אותה, לפני חצי שנה, לפני שנה ולפני שנתיים. מה אתה אומר?".

הלקוח החל להבין שעובדים עליו. "תזמינו לי עורך דין, אני לא מדבר", אמר לחוקרים.

"לא מגיע לך סניגור מהמדינה. תזמין לעצמך. תשלם מכיסך. וחוץ מזה, אנחנו לא ממתינים לעורך דין, כי חתמת על ויתור ואנחנו באמצע חקירה. אתה חייב לענות לשאלות". הטון של החוקרים התחלף לטון סמכותי וחסר סבלנות.

מהון להון, הלקוח שלי נחקר, נעצר, הובא לבית המשפט ומונה לו סניגור ציבורי תורן, שהסכים למעצר למספר ימים, כי נטען שהחשוד הודה בעבירה ויש להגיש כתב אישום במעצר.
למחרת, אשתו התפכחה, הבינה מה עשתה ופנתה לחפש לבעלה סניגור. הגיעה אליי, מתחננת שאשחרר את בעלה. שחטאה כלפיו. שהילדים בוכים איפה אבא. שאם ייעצר, יאבד את מקום עבודתו ולא יוכלו לשלם על הדירה ששכרו לפני חודש בשכונה החדשה בבת ים וייזרקו לרחוב.

היום הגענו לשופט המעצרים. הוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. נטען שהלקוח שלי מסוכן לציבור, רצידיביסט המכה את אשתו קבוע. שהראיות מצוינות ושהוא מודה בתיק ואף מתנצל. הסברתי לשופט מה קרה. אי הבנה. שכרות. "האישה פה אדוני, דבר איתה, היא לוקחת אחריות על התנהגותה. יש ילדים בתמונה, יש פרנסה. יש הוצאות מחיה ועכשיו גם אני חלק מההוצאות", טענתי.

קפץ התובע כנשוך נחש: "מה פתאום עו"ד שקלאר מדבר עם עדת התביעה שלנו? רואים, אדוני, שמדובר ב'סינדרום האשה המוכה'".
"כבודו, אני אומר, "היא שכרה את שירותיי, היא משלמת את שכרי. מותר לי לדבר איתה, ובלבד שזה לא על תוכן עדותה. על כסף אני מדבר, ולגבי העדות הסברתי לה שאיני יכול לדבר איתה. אבל משום מה חברי התובע מסרב לדבר איתה. אולי כבודו ידבר איתה? שלא יגרם אסון למשפחה הזאת".

"מר שקלאר", אמר לי השופט בחיוך, "הרי אתה עורך דין ותיק, אתה יודע מה סדר הדברים. קודם תצלם את התיק, תקרא את הראיות, נבדוק אותן. אם יש ראיות, נדון בעילת מעצר, נשלח אותו לתסקיר, אני לא מדבר עם מתלוננות. שרות המבחן יזמן את הערבים ויתרשם מהם, יבחן את כנות דבריה של המתלוננת, אם לא מדובר ב׳תיסמונת האשה המוכה׳, ואז נחליט. החיפזון מן השטן".

אז הנה, נכנסנו בעל כורחנו להליך איטי, מסורבל, יקר ומתסכל – שסופו מי ישורנו, רק בגלל עודף אלכוהול. עוד חודשיים בערך, אולי הלקוח ישתחרר למעצר בית. המשפט יארך שנה של הוצאות גבוהות, בטלה מאונס. שיקום התא המשפחתי יארך שנים, אם בכלל ישרוד.
אומרים: don't drink and drive.
אני אומר: don't drink period.
ועוד דבר, כשמציעים לכם להתייעץ עם עורל דין לפני חקירה במשטרה, תגידו כן.


נקלעת לצרה?

צור איתנו קשר טלפוני: 052-2575298

או מלא פרטים למטה

לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 03-6091873
ייעוץ משפטי
זומנת לחקירה? הוגש נגדך כתב אישום?
חייג או השאר פרטים ואחזור בהקדם!
052-2575298
הודעת WhatsApp