עורך דין עבירות מין

עבירות מין הינו מושג רחב בדין הפלילי, החולש על מבחר עבירות רחב, ביניהן: הטרדות מיניות, מעשי סדום, משעים מגונים, בעילה בהסכמה, ובעילה שלא בהסכמה המכונה: אונס או אינוס ועוד. החקיקה הפלילית במדינת ישראל נוקטת במדיניות נוקשה במיוחד כלפי מורשעים בעבירות מין, כאשר רף הענישה משתנה בהתאם לחומרת המעשה, והנסיבות שהתלוו לביצועו. אשר על כן, כל חשד לקשר כזה או אחר לעבירות מין, מצריך פנייה לעורך דין פלילי מין מנוסה ומקצועי אשר יעניק סיוע וליווי מקצועי במהלך ההליכים המשפטיים.

עבירות המין

עבירות המין מסווגות למקרים רבים, כאשר לכל מקרה התייחסות וענישה שונות. לפיכך בין היתר, מומלץ לפנות לעו"ד פלילי מין בעת חשד לקשר לעבירות מין. ככלל, עבירת המין החמורה ביותר מכונה בחקיקה הישראלית כ'עבירת אינוס'. העונש המקסימלי על עבירת אינוס הינו 16 שנה, כאשר בנסיבות מחמירות העונש עלול להחמיר אף ל20 שנה מאחורי סורג ובריח. החוק מגדיר מספר דרכים הנכללים בגדר 'עבירת אינוס', בין היתר:

  • בעילת אישה שלא בהסכמתה
  • בעילת קטינה (גם בהסכמה) שטרם מלאו לה 14 שנה.
  • בעילה אשר נגרמה כתוצאה מניצול לקות שכלית או נפשית של האישה.
  • חוסר הכרת אישה בעת מעשה הבעילה. מעשה סדום

עבירת מין נוספת קשורה לניצול יחסי תלות או מרות. הדבר אמור בנוגע לפסיכולוג או פסיכיאטר אשר מנצלים את תלות המטופל בהם לקיום יחסי מין, גם אם לכאורה בהסכמה; מפקד ופקודה בצבא או במשטרה; כהן דת לאדם שיקבל ממנו הדרכה וייעוץ. לרוב, העונש על עבירות אלו יהיה ארבע שנות מאסר.

מעשה מגונה נחשב אף הוא לעבירת מין, כאשר מטרת המעשה הינה סיפוק גירוי או ביזוי מיניים. המעשה המגונה יכול להתקיים בצנעה, בפני אדם או מספר אנשים נוספים, או אף בפומבי.

לא אחת ניתן לשמוע על מעשים מיניים אסורים המבוצעים בתוך תאים משפחתיים מצומצמים. המחוקק רואה בחומרה מעשים שכאלו, כאשר לדוגמא מעשה אינוס כלפי בן משפחה קטין או חסר ישע עשוי לגרור ענישה של 20 שנה בבית הסוהר, 15 שנות מאסר יוטלו על מבצע מעשה מגונה בפני משפחתו וכן הלאה.

עורך דין עבירות מין

כל חשד קשר לעבירת מין, מוביל כמעט תמיד לחקירות משטרתיות. לפיכך, מומלץ לפנות במהירות האפשרית לעו"ד פלילי מין מנוסה ומקצועי, דוגמת עורך הדין יעקב שקלאר, אשר מספק קבלות מזה שנים רבות בייצוג בעבירות מין, בעזרת ניסיון רב ומקצועיות רבה המלווים אותו לכל אורך הדרך.