עורך דין פלילי בתל אביב

עורך דין פלילי בתל אביב

התחום הפלילי במדינת ישראל הינו רחב ידיים, כאשר נכללים בו מקרים ודינים רבים, החל מעבירות צווארון לבן, תאונות דרכים, נזקי גוף, תיקי אונס והטרדות מיניות, החזקות סמים וחומרים אסורים, ועד לתיקי גרימת מוות ברשלנות, הריגה ורצח. ההאשמות ישענו לרוב על סעיפים בחוק (חוק העונשין לרוב) עליהם עבר הנאשם, כאשר הוא מצדו ינסה למזער את עונשו ואילו מנגד, הצד הטוען לפגיעה ינסה למקסם את העונש הניתן לנאשם. במהלך ההליך המשפטי, שני הצדדים ינהלו מספר דיונים בבית הדין, כאשר השופט יכריע במהלך שמיעת טענות שני הצדדים את גזר הדין. ככל שטענות אחד הצדדים יהיו יותר משכנעות, הגיוניות ויסתמכו על נתונים ראייתיים וסבירים, כך סיכוייו במשפט גוברים. אין צורך להסביר אם כן את חשיבותה של בחירת עורך דין פלילי בתל אביב – צד אותו מייצג עורך דין מוכשר איכותי ומנוסה, זוכה ליתרון משמעותי על פני חברו.

משפט פלילי

ככלל, הדין הפלילי מחולק לשלושה סוגי עבירות: עבירות המכונות חטא, עליהן העונש הוא עד שלושה חודשים; עבירות המכונות עוון – המסווגות לעבירות ענישה משלושה חודשים ועד שלוש שנים; ועבירות המוגדרות כפשע – משלוש שנים ואילך. הגדרת העבירה הינה מהותית, משום שככל שהעבירה הפוטנציאלית מוגדרת יותר חמורה כך נטל ההוכחה על התביעה גבוה יותר. מנגד, לעבירות אשר אינן נחשבות חמורות במיוחד, אין בית המשפט דורש נטל הוכחה גבוה. עם זאת, מכיוון שהן לא נחשבות חמורות, הן זוכות למעט 'פריבילגיות', לדוגמא – אין ענישת מסייע (אדם העוזר לביצוע העבירה) ומשדל (אדם משכנע אחר לבצע את העבירה) בעבירות מסוג אלו.

קשר סיבתי וכוונה

אחד מסוגי העבירות הפופולריים ביותר בתחום הפלילי הוא עבירות תוצאה. לדוגמא – בעבירת הגניבה, תוצאת העבירה היא שנלקח אובייקט ללא רשות והועבר למקום אחר. על מנת להרשיע בעבירת הגניבה או בכל עבירת תוצאה אחרת, יש להוכיח קשר סיבתי בין מעשהו של הנאשם לבין תוצאת העבירה. קשר סיבתי מחולק לשניים: הוכחה שלולא המעשה התוצאה לא הייתה מתבצעת, והשני, בחינה האם אדם סביר היה צופה שהמעשה היה גורם לתוצאה הזו. נוסף על כך, בעבירות תוצאה הכוללות כוונה, שדורשות שלנאשם הייתה כוונה לבצע את העבירה המדוברת, על הצדדים להוכיח בעזרת עורך דין פלילי תל אביב כמובן, שלנאשם הייתה כוונה לביצוע העבירה. זאת, באמצעות בחינה סובייקטיבית של הנאשם – האם לנאשם הייתה מודעות לתוצאת העבירה, והאם היה לו צפי של קרוב לוודאי שהעבירה תתבצע.  משרד עו"ד פלילי בתל אביב יעקב שקלאר, מייצג עשרות תיקים פליליים מדי שנה. למשרד ניסיון רב בייצוג תיקים פלילים, והוא נחשב מוכר ומנוסה בתחום – ועל כך יעידו עשרות לקוחות מרוצים החוזרים מעת לעת למשרד לקבלת ייעוץ משפטי. המשרד דוגל בהענקת שירות יעיל אדיב ומקצועי לכל לקוח באשר הוא.