עבירות צווארון לבן – ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי

עבירות צווארון לבן – ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי

עבירות צווארון לבן הן עבירות כלכליות, כשהנפוצות שבהן הן עבירות מרמה, הונאה, מעילה ושוחד. מהן ההשלכות בגין ביצוע עבירות צווארון לבן, וכיצד מומלץ לנהוג במקרה של חשד לביצוע עבירות צווארון לבן?

עבירת צווארון לבן היא עבירה פלילית בעלת אופי כלכלי שמהותה יצירת רווח כלכלי לכיסו הפרטי של מבצע העבירה בדרכי מרמה, הונאה, הפרת אמונים, שוחד או מעילה, כמו גם בנטילת כספים או רכוש שלא כדין, וקבלת טובות הונאה.

עבירות צווארון לבן נפוצות הן עבירות כגון הונאה עבירות כגון הונאה, מעילה, שוחד, מרמה, העלמת מס, ניירות ערך, זיוף, הפרת אמונים וכדומה, עבירות שבתי המשפט בשנים האחרונות מתייחסים אליהן בחומרה רבה. העונשים הקבועים בחוק לביצוע עבירות צווארון לבן הם על פי רוב עונשים של מאסר בפועל ומשכם תלוי בין היתר בהיקף הפעילות העבריינית, משך הזמן וחומרת העבירה.

משרד עו"ד יעקב שקלאר מומחה בעבירות צווארון לבן, ומעניק ייעוץ משפטי במגוון רחב של תיקי צווארון לבן, מלווה נחקרים וחשודים בעבירות צווארון לבן משלבי החקירה, הליכי מעצר וחיפוש, הליכי שימוע, ועד לייצוג נאשמים בבתי המשפט השונים בכל הערכאות ברחבי הארץ.

ההשלכות אינן רק במישור הפלילי
ייצוג בעבירות צווארון לבן מחייב ידע נרחב בתחום, בקיאות בחוקים השונים, מומחיות וניסיון רב. על פי רוב, עבירות צווארון לבן מתבצעות ע"י אנשים נורמטיביים שהעולם הפלילי והשלכותיו העונשיות זרים להם לחלוטין. לחשדות לביצוע עבירות צווארון לבן קיימות גם השלכות נוספות שאינן רק במישור הפלילי. קיימות השלכות כלכליות, אישיות, והשלכות על מקום העבודה כגון הליכי השעיה, פגיעה בקידום, פיטורין ועוד. משרד עו"ד יעקב שקלאר אמון על הענקת ליווי משפטי גם בתחומים אלה בהתאם לצרכי הלקוח והמקרה.

כיצד לנהוג במקרה של חשד לביצוע עבירת צווארון לבן?
בטרם יוגש נגד חשוד בעבירות צווארון לבן כתב אישום, הוא יזומן לחקירה ע"י הרשויות, ולעיתים אף ייעצר לצורכי החקירה. חשוב לזכור כי זכות ההיוועצות בעורך דין בשלב החקירה ובשלב המעצר היא זכותו של כל אדם, ויש לעמוד על הזכות לקבלה בטרם החקירה. במרבית המקרים, היוועצות בעורך דין מנוסה כבר בשלב החקירה יכולה להשפיע על גורל התיק כולו.

משרד עו"ד יעקב שקלאר מומחה בייצוגם של נחקרים, חשודים ונאשמים בעבירות צווארון לבן ומעניק ייעוץ וייצוג משפטי שוטף בכל שלב משלבי ההליך הפלילי. המשרד מעניק ייעוץ משפטי מיידי כבר בשלבי החקירה הראשונים ברשויות החקירה או בהליכי המעצר, בנוסף לייצוג בבתי המשפט וניהול התיק בערכאות השונות.